Usuwanie odcisków i modzeli

Odciski i modzele powstają wskutek ciągłego nacisku lub tarcia spowodowanego zwyrodnieniami. Naskórek narasta przy czym nie złuszcza się a w następstwie niedokrwienia obumiera i tworzy bolesne zmiany. W zależności od umiejscowienia i wielkości, możemy rozróżnić odciski (nagniotki) i modzele.

Najczęściej występują modzele, które mają postać sporych skupisk zrogowaciałego naskórka. Są to ograniczone zgrubienia warstwy rogowej naskórka. Występują głównie na stopach przy nieprawidłowym stawianiu nóg, przy wadach stóp lub nieodpowiednim obuwiu. Modzele w dotyku są twarde, struktura wznosi się nieco nad okoliczną skórę, żółtawe lub w niektórych przypadkach nawet brunatne. W przypadku osób chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami krążenia pod modzelem może dojść do groźnego zakażenia!

Nagniotki natomiast są rogowatymi zgrubieniami występującymi najczęściej na grzbietowej powierzchni palców stóp, wywołane uciskiem i tarciem przez niewygodne i zbyt ciasne obuwie. Mają zwykle kształt stożka, którego twardy woskowy rdzeń skierowany jest w głąb skóry i wywołuje ból i podrażnienie.

W aptekach dostępne są różnego rodzaju preparaty na odciski i modzele: żele, maści, płyny czy plastry zawierające zwykle kwas salicylowy lub mlekowy. Nie należy jednak używać ich bez kontroli, gdyż nieumiejętne ich stosowanie może doprowadzić do nadmiernego uszkodzenia tkanki wokół zmiany, owrzodzeń a nawet martwicy. Najlepszym sposobem usunięcia modzeli i odcisków jest wizyta w gabinecie podologicznym, gdzie szybko i BEZBOLEŚNIE można się ich pozbyć.

Zabieg usunięcia modzeli lub odcisków:

  • rozpoznanie zmiany,
  • ocena skóry,
  • usunięcie zmiany (z wykorzystaniem środków złuszczających, skalpela, dłuta, frez),
  • opatrunek.

Niektóre głęboko ukorzenione odciski muszą być usuwane stopniowo, co wiąże się z kilkoma wizytami. Inne natomiast usuwa się podczas jednego zabiegu.

W zależności od zabiegu należy umówić się na wizytę kontrolną w terminie od tygodnia do kilku tygodni po zabiegu.

« Powrót do listy zabiegów

Kontakt

ul. Grunwaldzka 11B
34-500 Zakopane
tel.: 600 801 792

Promocje

MAJ :) LASEROWY PEELING WĘGLOWY 99 ZŁ