Opracowanie pękających pięt

Zespół pękających pięt związany jest z nadmierną suchością skóry. Kończyny dolne są najbardziej narażone na liczne zaburzenia ze strony układu tętniczego i żylnego, konsekwencją czego jest uszkodzenie wegetatywnych zakończeń nerwowych gruczołów potowych jak i łojowych. To powoduje nadmierną suchość obejmującą pewne obszary lub całą skórę stopy. Brak odpowiedniego nawilżenia skóry stóp zmniejsza jej elastyczność, przez co pęka, radząc sobie w ten sposób z naciskiem. Głębokie pęknięcia mogą zmienić się w szczeliny sięgające głębszych warstw skóry, co zwiększa ryzyko zainfekowania.

Powodem pękania pięt może być również źle dobrane obuwie, nieodpowiednia higiena stóp czy też zbyt częste i zbyt głębokie usuwanie naskórka.

Kiedy mamy do czynienia z głębszymi pęknięciami nie można na własną rękę stosować tarek, pumeksów ani kremów, gdyż prowadzi to jedynie do jeszcze większego podrażnienia. Należy mieć na uwadze, że zakażenie ran spowodowanych przez pęknięcia skóry pięt może doprowadzić do groźnych zakażeń, które mogą zakończyć się bardzo trudnymi do wyleczenia zmianami a nawet grożą amputacją kończyny! Dlatego też najlepszym sposobem na walkę z pękającymi piętami jest specjalistyczna pielęgnacja w gabinecie podologicznym, gdzie w BEZBOLESNY sposób pozbywamy się problemu.

Opracowanie pękających pięt:

  • rozpoznanie zmiany,
  • ocena skóry,
  • usunięcie zrogowaciałego naskórka (z wykorzystaniem środków zmiękczających, dłuta, frez),
  • opatrunek.

W zależności od zabiegu należy umówić się na wizytę kontrolną w terminie od tygodnia do kilku tygodni po zabiegu.

« Powrót do listy zabiegów

Kontakt

ul. Grunwaldzka 11B
34-500 Zakopane
tel.: 600 801 792

Promocje

MAJ :) LASEROWY PEELING WĘGLOWY 99 ZŁ